Dnešní datum: 25. 04. 2017
Hlavní stránka Mapa sítě Správci Fórum

Lidé v Klfree
Ekonomika
Účet pro platby členských příspěvků ve FIO bance č.2200173650/2010. Přehled veškerých toků na účtě můžete zkontrolovat v Informačním systému.
Při platbě uvádějte své členské číslo jako variabilní symbol, pokud zadáváte i text, uveďte:
jméno příjmení členský příspěvek nebo jméno příjmení předplatné od-do

Partneři
Alcoma, a. s.

Vysílačky SPACE s.r.o.

Pilsfree.net

UNHfree.net

NFX

NIX.cz

ČD-Telekomunikace

RIPE

08. Technika a návody

* Jakže si mám nastavit tu DNS

Vydáno dne 16. 07. 2004 (64829 přečtení)

Ujal jsem se úkolu napsat návod pro naprosté laiky, jak nastavit ve Windows XP adresu DNS serveru.

Upozornění: tento článek je dnes již trochu zastaralý, ačkoliv postup v nastavení je stále stejný. Jako první DNS server si nastavte server 10.102.0.252. Server Gomen ( 10.102.0.253 ) dejte až jako druhý.

Krok za krokem pro Windows XP

Krok 1 :

Na začátku si musíme uvědomit jestli máme klasickou nabídku Start nebo nabídku Start XP.


Klasická nabídka Start.

Zde vidíte jak se dostanete k připojení do KlFree.NET… Přes "Nastavení" -> "Síťová připojení" -> a nyní klikněte na vaše připojení ke sdružení ( každý to má pojmenováno jinak – já například KlFree.NET ). Pokud tam máte víc možností ( jako já ) a nevíte které to je, tak to bude určitě to co má stejný obrázek jako v mém případě. Nyní vás čeká krok 2.Nabídka Start XP.

Tady to budete mít trošku složitější. Nejdřív zvolte možnost "Místa v síti" ( viz obrázek )Nyní se Vám otevře tento dialog. Klikněte na "Zobrazit síťová připojení". Nebojte se toho, že v tomto okně třeba máte nějaké složky – to je normální :-)No a konečně můžeme dvojkliknout na naše připojení ke sdružení ( každý to má pojmenováno jinak – já například KlFree.NET ). Pokud tam máte víc možností ( jako já ) a nevíte které to je, tak to bude určitě to co má stejný obrázek jako v mém případě. Nyní vás čeká krok 2.Krok 2 :


Tento krok je již společný pro obě základní nastavení nabídky Start ( nemá to s tím nic společného :-) ).

Mělo by před námi být toto okno. Jestli ne tak se vraťte zpět a postupujte přesně podle kroku 1. Nyní klikneme na "Vlastnosti"Otevře se nám toto okno. Na kartě "Obecné" v "Toto připojení používá následující položky" klikneme na Protokol sítě Internet (TCP/IP). Pozor ať si to neodškrtnete!! Nyní klikneme znovu na "Vlastnosti"No a nyní se nám ukáže okno, kde už jsou vidět jednotlivá důležitá čísla ( IP adresy ). Tyto čísla určitě budete mít jiné, ale pár by jich mělo být stejných… Nyní už jen klikněte "Upřesnit" a hurá na krok 3…


Krok 3 :


Teď bysme měli vidět něco takovéhleho.


Klikneme na záložku "DNS"A na tlačítko "Přidat". Objeví se nám toto okýnko ( bude prázdné ) a vyplníme ho tímto způsobem. A klikneme opět na "Přidat"Nyní vidíme v tabulce i námi nově přidaný DNS server. Teď už zbývá jen posunout náš DNS server na první pozici pomocí zelené šipky vpravo.Takže to vypadá takto :No a teď už jen zavřeme vrchní dvě okna pomocí "OK"! A další okno pomocí "Zavřít" – nyní si bude Váš počítač chvilku "přemýšlet" :-) a jakmile to skončí tak už je vše hotovo…


[Akt. známka: 2,36 / Počet hlasů: 25] 1 2 3 4 5
(Celý článek | Autor: Tomáš Meisner (Mr.Gespant) | Informační e-mailVytisknout článek

Kontakt na helpdesk
Mail: helpdesk@klfree.net
Tel.: 840 800 840
nonstop
0h-24h

Více informací naleznete v článku

Nastavení SMTP (pošty)
Pro správné fungování Vašich emailových klientů, je třeba nastavit si server pro odchozí poštu (SMTP):
smtp.klfree.net
Pro příchozí poštu použijte POP3 (nebo IMAP) server poskytovatele Vaší emailové schránky.

Radio KLFREEone
Radio KLFREE 1Spuštění vysílání
Spuštění vysílání

31. 8. 2014   00:00 - 23:59

VYSëL Në P IPRAVUJEME

Vysíláme jen v siti KLFREE


Aktuality
04.08.2016: plánovaná odstávka elektřiny
Dnes 4.8. jsou naplánovány odstávky elektrické energie v oblasti kročehlav a postihne následující vysílače: Hegemon, Baumax, Arigato, Dělnická. Děkujeme za pochopení.

13.07.2016: Krátké výpadky v noci
Dnes v noci mezi 24h a 01h budou prováděny úpravy na hlavních rozbočovačích na Silveru a na Děčínské. Může tedy docházet k několika krátkým minutovým výpadkům. Děkujeme za pochopení. Sdružení Klfree.net

17.06.2016: Výpadek elektřiny
Dnes po 11:30 nastal na Kladně výpadek vysokého napětí. V souvislosti s tím může po obnově docházet k výpadkům připojení k Internetu. V případě nefunkčnosti zkuste restartovat svá zařízení a nebo se ozvěte na helpdesk - tel. 840 800 840. Děkujeme za pochopení. Sdružení Klfree.net

24.05.2016: Výpadky elektřiny
Dnes ráno se od 3tí hodiny v noci na Kladně a okolí vyskytly mnohočetné výpadky elektrické sítě.
Případné poruchy způsobené výpadky sítě hlašte na infolinku 840800840. V této chvíli výpadek pokračuje v oblasti kolem baumaxu, omlouváme se za tímto způsobenou nefunkčnost internetu.
Děkujeme za pochopení.

12.05.2016: Virus na Ubiquity
Na zařízeních značky Ubiquity v našem Sdružení se objevil virus, proto byl dnes večer spuštěn skript, který postupně testuje jednotlivá zařízení a pakliže se dostane na Ubiquity, automaticky upgraduje firmware na verzi 5.6.4, která není tímt virem napadnutelná. S tímto jsou spojeny případné problémy a může se i stát, že se některé zařízení nevzpamatuje. Pokud budete mít problémy s připojením, ozvěte se na hepldesk (te. 840 800 840).

18.12.2015: Výstavba nového stožáru místo node Pchery Bejkarna
Od dnešního dne začali technici intenzivně pracovat výstavbě nového stožáru a v nejbližší době by mělo spojení opět fungovat. děkujeme za pochopení

29.07.2015: Plánovaný výpadek elektřiny Žehrovice
Dnes 29.7.2015 od 8:00 do 15:00 proběhne plánovaná odstávka elektrické energie v Kamenných Žehrovicích a díky tomu i některých vysílacích bodů. Děkujeme za pochopení.

24.07.2015: plánovaný výpadek elektřiny Node Olsany
Zítra mezi 8 - 9 proběhne plánovaná odstaávka elektřiny na node Olsany děkujeme za pochopení.

30.03.2015: Výpadek elektřiny - od 30.03.2015 v 14:50
dle nahlášení ČEZu nefunguje elektřina v obcích: Cvrčovice, Buštěhrad, Pchery, Dobrovíz, Velké a Malé přítočno, Hostouň, Noutonice, Tuchoměřice, Dolany, dále Node Kladenská, Node Mytinka, Node Obec, Node Manes, Node Fialka: tudíž zde nefunguje ani internet, info o čase opravy zatím nemáme, na místo havárie vyrazili technici ČEZu. výpadek elektřinyy v Buštěhradě Node Highway ovlivní i tyto obce - tj. nepojedou: NodeHalda, Node Dřetovice, Node Lidice, Node Kovary, Node Mako, Node Stehelceves2, Node Forrest. Node Chmelnice. Děkujme za pochopení

27.03.2015: Upgrade NODE COLEK
Dnes od 8 do 16 hodiny bude probíhat upgrade hardwaru na NODE Čolek ve Velvarech vzhledem k probíhajícím úpravám může dojít k chvilkovým výpadkům. Děkujeme za pochopení.

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server